MATURITA Z ANGLIČTINY OD A DO Z – ÚSTNÍ ČÁST – Broňa Sobotka

♦ O KURZU ♦
Chcete si zábavnou formou zopakovat maturitní látku nebo vás maturita z angličtiny přímo děsí? Don’t worry! Mám pro vás kurz který obsahuje dokonalý návod na to, jak uspět u ústní části maturity z angličtiny.

Ve více než 30 videích probereme všechny 4 části ústní maturity.
První část je o povídání na zadané obecné téma. Povíme si, jak to udělat, abyste získali plný počet bodů za všechny hodnocené části vašeho výkonu. Tedy za splnění úkolu, slovní zásobu i gramatiku. Probereme důležité gramatické jevy, které se vám budou v této části hodit. Budou to minulý čas prostý (past simple), minulý čas průběhový (past continuous), předpřítomný čas (present perfect), předminulý čas (past perfect), vazbu used to a podmínkové věty (second conditional). Podíváme se na to, jak by mohla vypadat modelová maturita – bude scénka.

Ve druhé části se zaměříme na popis a srovnávání obrázků. Povíme si jaké fráze používat při popisování obrázku a jaké fráze používat při srovnávání. Při šrovnávání se nám bude hodit umět stupňovat přídavná jména. Povíme si také důležitý princip, který vám může zachránit spoustu bodů.

Ve třetí části si povíme jak se připravit na samostatný projev na předem známé téma a ukážeme si jak má takový projev vypadat. Zpracujeme si maturitní otázku Introducing the United Kingdom

Čtvrtá část maturity je o domlouvání se s vaším učitelem. Úkolem je domluvit se s ním na nějaké akci, nebo projektu. Tady vyřešit komunikační situaci. Řekneme si jak na to. Jaké fráze používat, na co se soustředit a zase Vám povím pár tipů, bez kterých byste mohli přijít o cenné bodíky.

Poslední část kurzu je takový bonus. Projdeme spolu nejčastější chyby, které maturanti dělají ve slovíčkách, v gramatice, ve výslovnosti, v záměně slov a v plnění úkolů.

Kurz MATURITA Z ANGLIČTINY OD A DO Z – ÚSTNÍ ČÁST od Bronislava Sobotky

Automatický transcript

Minuta: 0
Hello Já jsem pro ně nadšený učitel angličtiny z Brna a krom toho také zkušený maturitní zkoušející a vítám vás tohle kurzu, kde bych se s vámi rád podíval na to nejdůležitější k ústní části maturitní zkoušky z angličtiny na ústní část maturitní zkoušky z angličtiny se skládá ze čtyř oficiálních část. Ale ještě předtím 1. Neoficiální je to vaše představy a přestože se oficiálně nehodnotí, je to vaše první a poslední šance udělat první dojem, takže my se podíváme na typické fráze, které se vám můžou hodit a taky na to co neříkat tedy Jinými slovy, jak skvěle zapůsobit na tu maturitní komisi, tak se podíváme na první část maturitní zkoušky. The vašim úkolem odpovídat na tři až pět otázek, které dopředu neznáte. Opět se podívám, jak ty otázky typicky vypadají, řekneme si tipy a triky, jak to dělat. A jak to nedělá, i které v Praze se vám můžou hodit, abyste si měl úžasně
Minuta: 1
pak přecházíme do druhé části maturitní zkoušky kde se podíváme na to jak popisovat skvěle Jeden obrázek jak porovnat dva obrázky mezi sebou a užitečné fráze proto porovnávání Mimochodem v obou těchto případech si to předvedeme i prakticky a třetí část a druhé části se samostatné povídání 10 často běžím využije minulý čas a my se tedy podíváme na to jak správně používat minulý čas prostý průběhový a dokonce předminulý čas ve třetí části maturitní zkoušky máte šanci ukázat že můj tak pět minut samostatně hovořit je to takzvaná Profilová část Každá škola ji mám malinko jinou ale přesto existují společné zásady na které dobré si dát pozor a na tebe se spolu podíváme a jestli předvedeme jak by taková otázka mohla vypadat jak si vypracovat materiály k téhle otázce a jak se učit ve čtvrté části maturitní zkoušky kolem za mě se na něčem domluvit vaším zkoušející on bude hrát roli vašeho anglicky mluvícího kamaráda nebo učitele aby se podíváme na to jak správně k této části přistoupit Jak
Minuta: 2
být stvořil jak Na to co vám říká a taky na to co neříkat. Pak nás čeká krásná Část, kde se podíváme na Téměř 100 nejčastějších chyb a problémů maturity čekání na je častější chyby v gramatice ve slovní zásobě ve výslovnosti nejčastěji zaměňovaná slova a také nejčastější chyby v úkol. Také se spolu podíváme na to, jak funguje hodnocení. Státní maturitní zkoušky z angličtiny, který ústní části, co mi zkoušející hodnotí, mé za to získáváte body. A zase je naopak ztrácíte. To. Vše si ještě ukážeme velmi prakticky s mojí kamarádkou Luckou, která se hraje roli zkoušené studentky. Na základě těchto videí si vyhodnotíme, za co by získala body za tobě ztratila, jak to u té maturity vlastně dopadla. A jak by to mohla udělat příště ještě o něco lépe? To vše co nejvíce prakticky Jasně a použitelně pro vaši maturitní zkoušku a proto abyste ji co nejlépe zvládli.

Předchozí video

K čemu jsou logaritmy?

Další video

Maturita z matematiky 1 - Číselné obory a výrazy