JAK NAUČIT DĚTI ČÍST – LEKCE 3: První krůčky – Dana Míková

Jedná se o 3. lekci zdarma – PRVNÍ KRŮČKY, která je součástí kurzu JAK NAUČIT DĚTI ČÍST od Dany Míkové.

🎓 O KURZU
Čtění je jedna z nejdůležitějších dovedností, kterou se dítě musí naučit. Čím dříve se dítě naučí číst, tím dříve se mu otevře kouzelný svět pohádek a příběhů. Vytvoří si k četbě vztah a celý jeho život ho budou knihy provázet. Získá tím obrovskou výhodu oproti lidem, kteří nečtou a jeho život bude mnohem bohatší.

Většina dětí projevuje zájem o písmenka a o čtení mnohem dříve než ve škole. Některé děti čtou plynně a s porozuměním ve čtyřech nebo v pěti letech.

Pokud chcete své dítě vést ke čtení, můžete s tím začít už ve dvou letech. Nejde ale samozřejmě o žádnou výuku. Vše je přirozené, formou hry, kdy dítě ani neví, že se vlastně něco učí.

Jak na to? To se dozvíte v kurzu Jak naučit děti číst.

Automatický transcript

Minuta: 0
Pokud máte doma chlapečka nebo holčičku, kteří sami projeví zájem o písmenka o čtení máte vyhráno. Je to super a můžete začít odpovídat na jejich všetečné otázky. Pokud ale se vaše dítě neprojeví tímto způsobem asi budete chtít mu to nějak před hodit nějak to chytit, abyste v něm ten zájem o písmenka vzbudili úplně nejskvělejší mm způsobem mohu doporučit z vlastní zkušenosti dát dětem, ta písmenka fyzicky nějakém tvaru. Může se modelovat lepit vyrábět stavět ze stavebnice, vždyť i které rády staví určitě chytí chytíte na to, když si postavíte na písmenko T nebo h h a podobně, takže začít tímto způsobem netlačit
Minuta: 1
na ně a pokud to dítě s nechtí hned klidně. Počkejte měsíc, dva tři a jak je to s věkem. Je to naprosto individuální. Může se vám stát, že některé dítě přijde ve dvou letech ukazuje na písmenko, ani nemusí ještě mluvit, ale už se zajímá o to co je to jaké to písmenko, ale třeba dítě ve čtyřech letech se vůbec nemusí zabývat otázkou. Co je to za písmenko, takže zcela individuální buďte trpělivý netlačte na dítě, ale určitě mu to hodně mi způsobem před hoďte. Moc bych doporučovala, aby jste vy rodiče předhodil i vašim dětem písmenko formou hry, tak aby to bylo k mimoděk, aby to vůbec ne nechápali, že je poslední také stalo a teď se budete učit. To v žádném případě určitě je lepší, když se setkáte s nějakým nápisem do tebe městě nebo vidíte někde nějaký
Minuta: 2
nápis v kuchyni maminky budou mít mouku sýr, jaké Potraviny a zeptat se, co je tohle za písmenko, možná i dítě samo řekne. Příště zase ono. A co je tohle za písmenko, když budeš chtít slyšet odpověď, klidně můj řekněte, když ji nebudeš chtít slyšet. Můžete to říct také, ale netlačte na něj netlačte. Nechtějte. To v žádném případě případě nijak urychlovat. Je to velice zdlouhavý pomalý proces. Kde je třeba hlavně trpělivost a opravdu přihlédnout k možnostem každého dítěte.

Předchozí video

JAK NAUČIT DĚTI ČÍST - LEKCE 4: Zásady a principy - Dana Míková

Další video

Polární souřadnice a nekonstantní meze | 6/8 Dvojné integrály | Matematika | Onlineschool.cz